OFERTA W MIEŚCIE
   
ZGIERZ
WYBIERZ INNE MIASTO:

zadzwoń

+ 48 502 703 294

Odszkodowania za wypadek komunikacyjny

Wypadki komunikacyjne są bardzo częstą przyczyną urazów. Rzadko jednak wypłaca się poszkodowanym odszkodowania w takiej wysokości, w jakiej im się one należą. Powodów jest kilka i jeśli brałeś udział w wypadku, to odszkodowanie, które dostałeś, najprawdopodobniej było zaniżone o kilkadziesiąt procent. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób lepiej walczyć o to, co ci się prawnie należy? Często będziesz potrzebował pomocy prawnika, ale warto z niej skorzystać – to konieczne, żeby wygrać z potężnymi firmami ubezpieczeniowymi!

Odszkodowanie? Dlaczego tak mało?

Z naszych doświadczeń wynika, że odszkodowania za wypadki komunikacyjne w Zgierzu są zaniżane nawet o kilkadziesiąt procent. Powodów jest kilka: plaga „bólów ubezpieczeniowych” po wypadkach, szukanie na siłę winy poszkodowanego czy wreszcie pazerność ubezpieczycieli, którzy liczą na nieświadomość poszkodowanych. Tylko że wypłata odszkodowania należy ci się z mocy prawa – nikt nie ma takiej władzy, żeby jednostronnie ustalać zaniżone wartości szkód. Udowodnienie swoich racji jednak nie jest takie proste.

Czasem, aby dostać wyższe odszkodowanie, wystarczy nie zgodzić się na pierwszą propozycję od ubezpieczyciela. Druga jest już zwykle znacznie bliższa prawidłowej wartości, ale co zrobić, jeśli uważasz, że to nadal za mała kwota jak na straty, które poniosłeś? Pozostaje walczyć o całość odszkodowania. Na szczęście prawo daje ci parę możliwości i zwykle na którymś etapie twoje żądania zostaną w całości uznane.

Kiedy należy ci się odszkodowanie i jak je zdobyć?

Odszkodowanie za wypadek samochodowy należy się każdemu poszkodowanemu, bez względu na to, czy sprawca był ubezpieczony, jakim pojazdem się poruszał i co zrobił po zdarzeniu. Winny wypadku po prostu musi zapłacić odszkodowanie powypadkowe. Co więcej – za wypadek odszkodowanie musi wypłacić również rowerzysta, który cię potrąci, a nawet pieszy, który wtargnął na jezdnię i wymusił pierwszeństwo na tobie, kiedy jechałeś samochodem, a przez niego na przykład uszkodziłeś swój pojazd. Jeśli sprawca nie ma ubezpieczenia OC, będzie płacił z własnej kieszeni, ale w żadnym razie nie ogranicza to Twojego prawa do ubezpieczenia. Jak je zdobyć?

Zawsze spisuj protokół szkody i jeśli to możliwe, zgłoś się do firmy ubezpieczeniowej. Pamiętaj, że jeśli okaże się, że wypadek miał odległe w czasie konsekwencje, będzie ci przysługiwało prawo do wyrównania odszkodowania. To trudne sprawy i właściwie żadna agencja ubezpieczeniowa nie patrzy przechylnie na takie wnioski. Wtedy warto skorzystać z pomocy w uzyskaniu odszkodowania. Zajmują się tym wykwalifikowani prawnicy, którzy dobrze wiedzą, jak umotywować wnioski i jak w razie potrzeby bronić ich choćby przed sądem. Przede wszystkim jednak pamiętaj, aby udokumentować zawsze wszystkie straty. Nie musisz dostawać „bólów ubezpieczeniowych”, bo to grozi oskarżeniem o wyłudzenie, ale nie bagatelizuj żadnych objawów zdrowotnych ani nawet najmniejszej szkody na mieniu. Po wypadku masz prawo do pełnego odszkodowania bez względu na rozmiar szkód, jakie wyrządził sprawca.