OFERTA W MIEŚCIE
   
SIERADZ
WYBIERZ INNE MIASTO:

zadzwoń

+ 48 502 703 294

Odszkodowania za wypadek komunikacyjny

Czy uważasz, że firma ubezpieczeniowa zaniżyła twoje odszkodowanie? Że nie uwzględniono wszystkich przedstawionych dokumentów i wypłacona kwota nie pokrywa wszystkich strat? To zdarza się dość często, ale istnieje kilka sposobów na to, żeby o odszkodowania za wypadki komunikacyjne upominać się w sposób znacznie skuteczniejszy nawet w stosunku do agencji ubezpieczeniowych, które są wybitnie niechętne uczciwym wypłatom.

W dniach albo w latach

Niektóre sprawy o zaniżone odszkodowania komunikacyjne ciągną się latami. Najczęściej dotyczy to albo bardzo skomplikowanych przypadków, albo – zdecydowanie częściej – spraw źle prowadzonych. Tymczasem większość problemów zwykle udaje się rozwiązać w mniej niż miesiąc, wliczając czas na wymianę pism. Cała procedura rozpoczyna się od dostarczenia firmie ubezpieczeniowej dokumentacji związanej ze zdarzeniem. Jeśli dokumenty są kompletne, to oszacowanie strat następuje bardzo szybko i już po kilku dniach gotowa jest propozycja wysokości odszkodowania. Zwykle, jeśli dokumenty są naprawdę wyczerpujące, na tym etapie sprawa kończy się satysfakcjonująco dla wszystkich. Jeśli jednak pojawia się problem, to poszkodowany musi uzasadnić wyższe roszczenia i albo dostarczyć dowody większych szkód, albo uzasadnić, że wprawdzie szkody są ocenione właściwie, ale ich znaczenie zbagatelizowane, więc i wypłata zbyt niska.

Na tym etapie przydaje się już wsparcie eksperta, ponieważ czasem uzasadnienie swoich roszczeń wymaga pewnych umiejętności formalnych. Firma ubezpieczeniowa pracuje zawsze zgodnie z określonym schematem i żeby szybciej dostać odszkodowanie, trzeba go rozumieć i umieć wykorzystać.

Kiedy sprawa kończy się w sądzie

Niektóre skomplikowane sprawy o odszkodowanie za wypadek drogowy mają swój finał w sądzie. Dzieje się tak wtedy, kiedy możliwości procedury przedsądowej zostają wykorzystane, ale nie udaje się ustalić dobrego rozwiązania. Jest to stosunkowo rzadko wykorzystywana metoda, jednak warto mieć ją w odwodzie, gdyby inne zawiodły. Trzeba jednak mieć świadomość, że wygranie w sądzie odszkodowania wymaga już naprawdę dobrego opracowania dokumentacji. Nie jest to coś, z czym opłaca się walczyć samodzielnie.

Od lat prowadzimy w Sieradzu kancelarię pomagającą w walce o odszkodowania i wiele razy musieliśmy też przygotowywać dokumenty do rozpraw sądowych. Są one specyficzne, ale dzięki profesjonalnemu przygotowaniu do procesu można skrócić jego czas trwania do minimum, a zmaksymalizować szanse na sukces. Oczywiście nigdy nie jest to droga łatwa: na tym etapie firmy ubezpieczeniowe mają już zwykle sporo do stracenia, dlatego decydują się iść na konfrontację wtedy, kiedy uzasadnienie przez poszkodowanego jego roszczeń faktycznie budzi ich wątpliwości. Każda taka sprawa sądowa jest więc bardzo trudna, ale jednocześnie to od niej właśnie zależy, czy odszkodowanie zostanie wyliczone uczciwie. W praktyce sądy często przychylają się do wniosków poszkodowanych, a odszkodowania wtedy są bardzo wysokie, ale na szczęście zwykle nie trzeba iść z tym do sądu.