OFERTA W MIEŚCIE
   
GŁOWNO
WYBIERZ INNE MIASTO:

zadzwoń

+ 48 502 703 294

Odszkodowania za wypadek komunikacyjny

Czy zadbałeś o to, żeby odszkodowanie za udział w wypadku komunikacyjnym zostało ci naliczone uczciwie? Wbrew pozorom jest to dość trudne i większość wypłacanych odszkodowań jest za niska. Na szczęście można z tym walczyć i skutecznie uzyskiwać wyrównania odszkodowań bądź od samego początku domagać się od razu pełnej rekompensaty. Warto w tym jednak postępować z głową, a najlepiej od razu poprosić o wsparcie prawne.

Ubezpieczenia nie są proste

Dlaczego od początku warto korzystać z pomocy kancelarii prawnej specjalizującej się w uzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych? Powodem jest dość skomplikowane prawo. Jego idea jest prosta, ale sposób, w jaki organizuje ono proces wyceny szkód oraz wypłacania odszkodowań, pozostawia wiele do życzenia. Silniejszą stroną w tych przypadkach jest zawsze firma ubezpieczeniowa. To jej rzeczoznawcy szacują straty i to ona wydaje wstępne decyzje co do wysokości odszkodowań. Poszkodowany może się z nimi tylko zgodzić albo nie, natomiast jego możliwości wpływania na proces decyzyjny są często bardzo ograniczone. Można to jednak przy pewnym wysiłku zmienić.

Przerzucenie większości formalności na firmy ubezpieczeniowe miało uprościć procedurę ubiegania się o odszkodowanie. Odbyło się to jednak kosztem rzetelności postępowania: poszkodowany nie ma możliwości łatwej aktualizacji swojego wniosku o wypłatę na przykład w związku z pogorszeniem stanu zdrowia albo wykrycia dalszych usterek samochodu, którym jechał w chwili wypadku.

Jak obejść ograniczenia?

Głowno jest małą miejscowością i w mieście praktycznie nie ma kancelarii – poza naszą – która zajmowałaby się od tak dawna pomocą w uzyskiwaniu odszkodowań. A nasze doświadczenie podpowiada dwa rozwiązania problemów z szacowaniem szkód ubezpieczeniowych.

  • Od samego początku warto sporządzać własną dokumentację – dotyczy to zarówno szkód na mieniu, jak i problemów zdrowotnych, które pojawiły się już po zdarzeniu, nawet jeśli z pozoru nie mają związku z wypadkiem.

  • Druga sprawa to właściwe postępowanie formalne z firmami ubezpieczeniowymi. To one proponują wysokość odszkodowania, ale poszkodowany nie musi się zgadzać na przedstawione warunki.

Wypłata odszkodowania nie jest uzależniona od widzimisię pracowników firmy ubezpieczeniowej – są oni zobowiązani do rzetelnej analizy dokumentów związanych z wypadkiem: ekspertyz, opinii, wycen, wyników badań lekarskich itd. Nie zawsze jednak do dyspozycji ubezpieczycieli są od razu wszystkie dokumenty: ich przygotowanie zajmuje trochę czasu, a w takim przypadku to poszkodowany musi zaktualizować swoje zgłoszenie. Po uwzględnieniu wszystkich zmian, ubezpieczyciel przygotowuje wstępną propozycję. Do poszkodowanego należy decyzja, czy zgodzić się z wyceną, czy nie. W przypadku braku zgody znów warto skonsultować się z ekspertem co do dalszej drogi postępowania: co zrobić, żeby skutecznie odrzucić propozycję firmy ubezpieczeniowej i jak wymusić na niej zmianę wyceny na korzystniejszą? To sprawa jeszcze bardziej złożona, a jeśli wnioski będą składane z błędami, to do korzystnego rozstrzygnięcia może nigdy nie dojść. Warto więc się postarać i działać rozsądnie.